Spring

Thursday, April 12, 2018

 Hello, spring! I was so delighted to throw open all the windows today that I thought I might do the same with this lovely little corner of the internet. So much has changed since we last caught up. We bought our first home, and are loving its 1940s charm. We recently adopted a dog, Percy, who puts smiles on our faces even when we're walking him in the cold, dark Michigan mornings. And I am sprinting to one significant finish line in my doctoral program, so the kitchen table is covered in books and notepads and I always seem to be drinking a cup of tea. I still miss San Francisco, but I've never felt more at home.

Tell me, what have you been up to lately? Engagements, babies, books? I want to hear everything.7 comments:

 1. Great Article Image Processing Projects Deep Learning Projects for Final Year JavaScript Training in Chennai JavaScript Training in Chennai The Angular Training covers a wide range of topics including Components, Angular Directives, Angular Services, Pipes, security fundamentals, Routing, and Angular programmability. The new Angular TRaining will lay the foundation you need to specialise in Single Page Application developer. Angular Training Project Centers in Chennai

  ReplyDelete
 2. toptan iç giyim tercih etmenizin sebebi kaliteyi ucuza satın alabilmektir. Ürünler yine orjinaldir ve size sorun yaşatmaz. Yine de bilinen tekstil markalarını tercih etmelisiniz.

  Digitürk başvuru güncel adresine hoşgeldiniz. Hemen başvuru yaparsanız anında kurulum yapmaktayız.

  tutku iç giyim Türkiye'nin önde gelen iç giyim markalarından birisi olmasının yanı sıra en çok satan markalardan birisidir. Ürünleri hem çok kalitelidir hem de pamuk kullanımı daha fazladır.

  nbb sütyen hem kaliteli hem de uygun fiyatlı sütyenler üretmektedir. Sütyene ek olarak sütyen takımı ve jartiyer gibi ürünleri de mevcuttur. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu'da çokça tercih edilmektedir.

  yeni inci sütyen kaliteyi ucuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Çok çeşitli sütyen varyantları mevcuttur. iç giyime damga vuran markalardan biridir ve genellikle Avrupa'da ismi sıklıkla duyulur.

  iç giyim ürünlerine her zaman dikkat etmemiz gerekmektedir. Üretimde kullanılan malzemelerin kullanım oranları, kumaşın esnekliği, çekmezlik testi gibi birçok unsuru aynı anda değerlendirerek seçim yapmalıyız.

  iç giyim bayanların erkeklere göre daha dikkatli oldukları bir alandır. Erkeklere göre daha özenli ve daha seçici davranırlar. Biliyorlar ki iç giyimde kullandıkları şeyler kafalarındaki ve ruhlarındaki özellikleri dışa vururlar.

  ReplyDelete
 3. Fantastic goods article.I understood your stuff before and you are great..Turkey travel visa and visa required for Turkey, you need to fill visa application form Turkey online through Turkey e visa.

  ReplyDelete

 

A Crimson Kiss – Timeless Events and Classic Cocktails by Ana Degenaar : Blogger